AfryKamera

Kraków / 02.05.2009 / 12:35


Osiem sław na zakończenie

Jutro (3 maja) ostatni dzień krakowskiej edycji "AfryKamery 2009". Na zakończenie niezwykła propozycja dla miłośników kina - projekcja filmu "8".

„8” stanowi zbiór filmów znanych reżyserów z całego świata, z których każdy miał za zadanie odnieść się do jednego z ośmiu Milenijnych Celów Rozwoju. Wśród twórców znajdują się takie osobistości jak Wim Wenders, Gus van Sant czy Jane Campion. Afrykę reprezentuje znakomity reżyser mauretański, Abderrahmane Sissako.

Po światowej premierze na MFF w Rzymie w 2008 roku, "8" zostanie zaprezentowane widzom po raz drugi właśnie podczas Uroczystego Zakończenia "AfryKamery 2009".

"8" to nie jedyna projekcja tego wieczoru. Widzowie zobaczą również jeden z filmów konkursowych Make it happen! - międzynarodowego konkursu na film amatorski poświęcony tematyce Mijelnijnych Celów Rozwoju.

Podczas Zakończenia wręczone zostaną aż trzy nagrody - Nagroda Ministerstwa Spraw Zagranicznych (10 000 zł dla najlepszego filmu fabularnego Festiwalu), Złota Zebra - Nagroda Publiczności oraz Nagroda konkursu Make it happen!.

Wśród publiczności biorącej udział w głosowaniu na najlepszy film Festiwalu rozlosowanych zostanie 25 książek Ify'ego Nwamana pt. "Stadion. Diabelskie igrzyska".

Zakończenie tegorocznej edycji "AfryKamery" uświetni obecność Przemysława Stępnia, dyrektora i pomysłodawcy Festiwalu, oraz przedstawiciela Ministerstwa SPraw Zagranicznych.

Uroczyste Zakończenie Festiwalu odbędzie się w Kinie Pod Baranami, o godz. 21.00, w Sali Czerwonej.
Bilety: 16 zł (normalny), 13 zł (ulgowy)[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
8
8

„8” stanowi zbiór filmów znanych reżyserów z całego świata, z których każdy miał za zadanie odnieść się do jednego z ośmiu Milenijnych Celów Rozwoju. Wśród twórców znajdują się takie...


[ więcej ]