AfryKamera

Kraków / 01.05.2009 / 15:51


Gorące rytmy prosto z Wybrzeża Kości Słoniowej

W sobotę i niedzielę (2 i 3 maja) krakowscy miłośnicy tańca będą mogli rozwijać swoją pasję pod okiem Alaina Nebouet Clovis, kameruńskiego tancerza i instruktora afro dance.

Uczestnicy 4-godzinnych warsztatów, zorganizowanych w ramach krakowskiej edycji "AfryKamery 2009", będą mieli okazję zapoznać się z techniką afro dance z różnych zakątków Afryki oraz innych tańców plemion z Wybrzeża Kości Słoniowej. 

Tancerze-amatorzy w arkana afrykańskiego tańca wprowadzani będą przez Alaina Nebouet Clovis, kameruńskiego tancerza związanego z formacją Mulema Afrika, której występ uświetnił otwarcie krakowskiej edycji "AfryKamery 2009".

Alain Nebouet Clovis urodził się, dorastał i studiował w Yaounde. W Kamerunie tańczył w zespole La Taniere Du Lion. Swoją taneczną pasją dzieli się obecnie z polskimi miłośnikami afro dance, ucząc w jednej z najlepszych krakowskich szkół tańca.

Na uczestników warsztatów czeka jeszcze jedna atrakcja w postaci projekcji musicalu "Africa Umoja" wystawianego przez Victory Theatre (RPA). To wielokrotnie nagradzane i wystawiane na całym świecie widowisko muzyką i choreografią składa ukłon w stronę afrykańskiej kultury, sztuki, i codzienności.

Warszaty (2 i 3 maja):
ul. Karmelicka 10, II p. (Centrum Medicor)
karnet - 30 zł, jednodniowa wejściówka - 20 zł kontakt: afrykamera.dance@gmail.com

Projekcja musicalu "Africa Umoja" (3 maja):
Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8
wstęp wolny

[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
PODRÓŻE JURKA PAWLETY (Malawi cz.1 i cz. 2 oraz Zanzibar)

Jerzy Pawleta: „Na przełomie roku 2007 i 2008 przemierzyłem z plecakiem południowo–wschodnią Afrykę. Od najbardziej na południe wysuniętego cypla kontynentu – Cape Agulhas w RPA...


[ więcej ]