AfryKamera

Kraków / 29.04.2009 / 18:59


Interdyscyplinarne spojrzenie na estetykę afrykańską

W czwartek (30 kwietnia) w ramach krakowskiej edycji "AfryKamery 2009" odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona problematyce Transkulturowej Estetyki Afrykańskiej.

Uczestnicy konferencji podejmą wysiłek zrozumienia źródeł, natury oraz charakteru sztuki afrykańskiej, a następnie podjęcia dyskusji nad istotą jej estetyki. Przedstawiciele rożnych dziedzin nauki wspólnie postarają się wypracować język umożliwiający przybliżenie sytuacji kulturowej, treści oraz znaczeń idei, reprezentowanych przez dzieła afrykańskie.

Wśród zaproszonych gości m.in. : pani ambasador Republiki Południowej Afryki Fébé Cherlene Potgieter-Gqubule, etiopistka dr Hanna Rubinkowska-Anioł, filmoznawca dr Piotr Kletowski, kulturoznawczyni dr Elżbieta Wiącek i in.

Konferencję uświetni wystawa prac ukraińskiej artystki Anny Kostenko.

Audytorium Maximum UJ, Sala Wystawowa A, ul. Krupnicza 35, godz. 10.00 - 18.00

Wstęp wolny![ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
IL VA PLEUVOIR SUR CONAKRY (Chmury nad Conakry)
IL VA PLEUVOIR SUR CONAKRY (Chmury nad Conakry)

"Chmury nad Conakry" bada zmiany w mentalności społeczeństwa afrykańskiego, które niesie ze sobą modernizacja. Nie przedstawia jednak tego problemu w sposób stereotypowy. Cheick Fantamady Camara...


[ więcej ]