AfryKamera

Kraków / 27.04.2009 / 12:41


Afrykańska proza w Nowej Prowincji

Krakowska edycja "AfryKamery 2009" to nie tylko przegląd dorobku afrykańskiej kinematografii. Proponujemy także kameralne spotkanie z afrykańską prozą.

We wtorek (28 kwietnia) o godz. 18.00 w Nowej Prowincji odbędzie się Wieczór z prozą afrykańską, podczas którego, za pośrednictwem aranżowanych przez studentów szkoły teatralnej recytacji, mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem znakomitych pisarzy afrykańskich (w tym m. in. twórczością J.M. Coetzee'go, D. Lessing, A. Mabackou i K. Bugul).

Część wieczoru poświęcona będzie promocji książki Ify'ego Nwamana "Stadion. Diabelskie igrzysko" oraz spotkaniu z autorem.

Nowa Prowincja, ul. Bracka 3-5, godz. 18.00

Wstęp wolny![ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
KILLER NECKLACE (Naszyjnik na zabój)

Boo jest młodym, przystojnym studentem, przed którym całe życie stoi otworem. Noni to zmysłowa dziewczyna z bogatej rodziny, żyjąca w wielkiej rezydencji. Boo zrobiłby dla niej wszystko, ale Noni...


[ więcej ]