AfryKamera

Kraków / 24.04.2009 / 20:12


"AfryKamera 2009" w Krakowie

Już w najbliższy poniedziałek (27 kwietnia) rusza krakowska edycja „AfryKamery 2009”!

Rozpoczęcie krakowskiej edycji Festiwalu będzie wieczorem pełnym wrażeń, których dostarczą znamienici goście, muzyka, filmy oraz wyborny poczęstunek. Rozbrzmiewać będą afrykańskie dźwięki, przy których toczyć się będzie rozmowa na afrykańskie tematy. A wszystko to w kontekście bardzo ważnych filmów. Też afrykańskich.

Uroczyste Rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 21.00 w Kinie Pod Baranami (Rynek Główny 27, Sala Niebieska, II p.).

Główną atrakcję wieczoru stanowić będzie projekcja filmu KILLER NECKLACE w reż. J. Kibinge oraz dokumentu MONARI w reż. K. Piaseckiego i Ł. Augustyniaka.

Przed projekcją: powitanie przedstawicieli ambasad państw afrykańskich oraz występ Alaina Nebouet Clovis, kameruńskiego tancerza afro dance, wraz z zespołem Mulema Africa.

Po projekcji: rozmowa ze specjalnym gościem Festiwalu, Davidem Monari, oraz bankiet połączony z degustacją wina.

Serdecznie zapraszamy!

Ceny biletów: 16 zł (normalny), 13 zł (ulgowy).
Rezerwacja biletów: koordynacja@afrykamera.pl

[ powrót do ekranu aktualności ]

Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
WHITE KING, RED RUBBER, BLACK DEATH (Biały król, czerwony kauczuk, czarna śmierć)

Szokujący film, który zmusza do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę wiemy na temat historii Afryki. 'Osiągnięcia' Belgów w kolonizacji Afryki praktycznie poszły w niepamięć, tymczasem gdy o...


[ więcej ]