AfryKamera

Warszawa / 29.12.2009 / 17:24


Call for entries AfryKamera 2010 - deadline 28th February

If you are interested in submitting your movie to AfryKamera, please fill out the entry form and send DVD or VHS screener to the below address by the 28th February.

Festival center:...

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 29.12.2009 / 17:06


Appel d'offres AfryKamera 2010 - delai 28 fevrier

Le festival est basé à Varsovie. Tous les films sont projetés à Varsovie avec quelques projections dans les autres villes polonaises.

Dates: Mai (17 – 30 mai 2010)

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 12.12.2009 / 10:49


D. Moyo i W. Jagielski w grudniowym "Znaku"

W grudniowym Znaku debiutuje w polskiej prasie Dambisa Moyo. Numer nosi tytuł Ja, Afryka i jego ambicją jest zaprezentowanie współczesnego obrazu tego kontynentu zarówno z zachodniej, jak i z lokalnej, afrykańskiej perspektywy.

Dambisa Moyo jest autorką jednej z najgłośniejszych książek mijającego roku. Wydana na wiosnę...

[ więcej ]

AfryKamera

Afrykamera / 22.11.2009 / 09:56


Program Replik AfryKamery

Już od piątku w siedmiu miastach polskich: Poznań, Opole, Konin, Jelenia Góra, Bytom, Żary i Toruń - zaczyna się jesienny przegląd AfryKamera Repliki. Pokazy odbędą się w dniach od 27 listopada do 13 grudnia. Wśród filmów pokazywanych m.in. głośny dokument Namibia: Ludobójstwo, a II Rzesza czy najgłośniejszy film afrykański ostatnich lat Teza w reżyserii Etiopczyka Haile...

[ więcej ]

AfryKamera

Warszawa / 12.11.2009 / 09:33


Zasługujesz by wiedzieć...

Zasługujesz by wiedzieć to niezwykły film zrealizowany w ramach projektu Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia Więcej informacji: www.peaef.com.

Film dokumentalny zrealizowany w 2009 roku w Kiberze, jednym z największych afrykańskich slumsów, to opowieść o pozytywnym obliczu slumsu, sile informacji i oddolnych działań obywatelskich. 6 inicjatyw obywatelskich - małych lokalnych organizacji...

[ więcej ]

Strona: 1 2 3 4 5 6
Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.
Wyszukiwarka aktualności

JERUSALEMA
JERUSALEMA

Bohaterem filmu jest Lucky Kuene, domorosły przedsiębiorca, wspinający się po szczeblach hierarchii przestępczego świata. Urodzony w biednej rodzinie w Soweto w ostatnich dniach apartheidu, nie...


[ więcej ]