AfryKamera

Film fabularny


LES ENFANTS DES AUTRES (Cudze dzieci)

Traoré Pascal ma żonę i dziecko oraz przepiękny dom. Codziennie rano idzie do biura w ładnym garniturze i prowadzi swoją firmę. Wydaje się być porządnym człowiekiem, dobrym ojcem i mężem, uczciwym biznesmanem. Powoli odkrywamy, że nie jest taki nieskazitelny. Zaczynają pojawiać się rysy – chociażby piękna kochanka, która niszczy jego małżeństwo. Stopniowo dowiadujemy się coraz więcej o jego brudnych interesach. Pascal wysyła pracowników do wiosek, skąd zabierają dzieci pod pretekstem ich kształcenia. Ubodzy wieśniacy, w nadziei na polepszenie bytu swoich pociech, decydują się wysyłać potomstwo w świat. Jednakże one nigdy nie dojeżdżają do żadnej szkoły...


Oumar Nitiema - ur.1974 r. w Burkina Faso. Pisarz, aktor i reżyser. Nakręcenie "Cudzych dzieci" było planowane przez Nitiemę całe lata, ale z powodu braku pieniędzy minęło 10 lat zanim udało się zrealizować film. W 2006 roku wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy "Monsieur Traoré”, który stanowił wstępną wersję „Les Enfants des Autres”. Ponadto reżyser opublikował pięć powieści cieszących się dużą popularnością w jego rodzinnym kraju.

Reżyser: Oumar Nitiema
Scenariusz: Kodini A. Sanou
Zdjęcia: Jacques Kam, Issa Karantao
Muzyka: Kantala
Obsada: Alexandre Zango le Grande, Margerite Ouattara, Alidou Sawadogo
Czas trwania: 78 min.
Kraj produkcji: Burkina Faso
Rok produkcji: 2009

[ powrót do ekranu filmów ]

Wyszukiwarka filmów

AfryKamera - Katalog Filmów
Afrykamera
Czym jest Afrykamera?

AfryKamera to projekt autorski paru
zapaleńców. Dzięki wsparciu innych
równie pokręconych i surrealisty- cznych ludzi udało się zrealizować pierwszą jej odsłonę wiosną 2006 r.


Nie było idealnie. Ale inicjatywa okazała się sukcesem. AfryKamera ma na celu wpływać pozytywnie na postrzeganie Afryki w Polsce. Jest smutek i płacz, ale jest też radość i muzyka. Kontynent różnorodny i pełen kontrastów. Zapraszamy więc na nasz polsko-afrykański dialog kulturalny.